Haber

‘Turbanlı Amiral’ lakaplı Mehmet Sarı: Başarılı olduğum için hedef gösterildim

Kamuoyunda ‘Amiral ile Sarık’ lakaplı Tuğamiral Mehmet Sarı’nın fotoğrafının yayımlanması kapsamında ’emirlere uymamakta ısrar etmek, kişisel verileri hukuka aykırı olarak elde etmek ve yaymak’ suçlamasıyla yargılanan ve açığa alınan Albay FK’nin yargılanmasına başlandı. başladı.

Duruşmaya katılan Mehmet Sarı da kimliğinin tespit edilmesinin ardından 16. Asliye Ceza Mahkemesi’nde ifade verdi. Sarı, yaptığı açıklamada, görüntülerinin FK tarafından hukuksuz bir şekilde ele geçirildiğini ve Yunanistan’da bir internet sitesinde yayınlandığını öne sürerek, “Yerli ve milli projelerde başarılı olduğum için hedef gösterildim, Türkiye’de iş bulmakta zorlandı. Bu paylaşımlar nedeniyle emekli olduktan sonra özel sektöre yöneldim.”

Cumhuriyet’e konuşan Albay FK’nin avukatı Taner Gül, “MoD’da çalışan 300 binden fazla subay, astsubay, uzman ve memurun her an girip bakabileceği bir fotoğraf kullanılarak FK hukuksuz bir şekilde hedef alınıyor.” Gül, “Son açıklamasında yerli ve milli kelimelerini kullanarak bunu yapıyor” ifadesini kullandı.

Sarı ayrıca, Nisan 2021’de emekli Tuğamiral Cem Gürdeniz hakkında “hakaret, iftira, inanç özgürlüğünün kullanılmasına engel olmak” iddiasıyla hata beyanında bulunmuş ve savcılık, “kovuşturmaya yer olmadığına” hükmetmişti. iddiaların hukuki unsurlarının oluşmadığını söyledi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu