Haber

“Parkur Konya” Gençlerin Hayallerini Gerçekleştiriyor

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yürütülen “Parkur Konya” özel yetenek hazırlama kursları, yakaladıkları başarı grafiği ile gençleri hayallerindeki mesleğe giden yolda yalnız bırakmıyor. 2022 yılında Parkur Konya’nın uzman eğitmen ekibi ile çalışan 750 adaydan 715’i başarılı olurken, yüzde 95 başarı oranı elde edildi.

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyetlerine devam eden Parkur Konya, fiziksel yeterlilik gerektiren hazırlık kurslarında büyük başarılara imza atmaya devam ediyor.

Meslek edinmek isteyen gençleri desteklemek amacı ile faaliyet gösteren hazırlık kursunda 2021 yılında sınav kurslarında elde edilen başarı 2022 yılında da devam etti. Konya merkez ile birlikte; Parkour Konya’nın uzman eğitmen kadrosuyla Ereğli, Akşehir, Beyşehir, Seydişehir, Kulu, Cihanbeyli ve Çumra ilçelerinde çalışan 750 kursiyerden 715’i başarı elde etti.

Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM), Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ), Muhafız Beden Eğitimi ve Spor Lisesi (BESYO), Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Subay Yetiştirme Merkezi (SUEM-ASEM), Polis Meslek Yüksekokulu (PMYO) ve Spor Yüksek Okulu Parkur Konya ile sınavlarına hazırlanan okul adayları sınavlarda yüzde 95 başarı oranı yakaladı.

POMEM’de 360, BESYO’da 117 kursiyer fiziki yeterlilik sınavlarında geçer not alırken; SÜEM-ASEM’de 12, nöbetçide 14, PMYO’da 69, SMYO’da 19, MSU’da 9 ve spor lisesinde 14 aday başarılı oldu.

Track Konya’ya başvurular www.sporkonya.com.tr adresi üzerinden yapılıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

kepez-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu