Haber

Okullar 3 gün tatil mi olacak? Okul günleri değişecek mi, kaç gün olacak?

Okullar 3 gün tatil mi olacak? Sorusu internette çıkan tartışmalar nedeniyle tartışma konusu oldu. Okulların haftada 4 gün, haftada 3 gün tatil olacağı tezi sosyal medyada gündem oldu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalarda son durum en çok merak edilenlerin arasında yer alıyor. Pekala, okullar 3 gün tatil mi olacak? Okul günleri değişecek mi, kaç gün olacak?

OKULLAR 3 GÜN TATİL Mİ OLACAK?

Okulların haftada 4 gün olacağı beklentisi, 4 günlük çalışma sisteminin Avrupa ülkelerinde denendiğini duyan çok sayıda vatandaşın Türkiye’de bu sistemin uygulanıp uygulanmayacağını merak etmesiyle oluştu. Sistemle ilgili Türkiye’de birçok çalışanı memnun edecek rastgele bir gelişme yok. Haftanın 4 günü okul sistemi ile ilgili öğrencileri sevindirecek, öğretmenleri biraz dinlendirecek bire bir alınan bir karar yok. Okullarda eğitim ve öğretim haftanın 5 günü (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma) devam etmektedir. Cumartesi ve Pazar resmi tatil günleridir.

DESTEKLEYENLER/DESTEKLENMEYENLER DÖRT GÜNLÜK OKUL HAKKINDA NE DİYOR?

İngiltere’de dört günlük okul uygulamasını destekleyenler, elektrik fiyatlarına yapılacak artışın okulların üzerindeki mali yükü azaltabileceğine ve tasarruf sağlayabileceğine işaret ederken; Dört günlük okul uygulamasını desteklemeyenler, 4 günlük eğitimin öğrenciler için verimli olmayacağını söylüyor.

paluajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu