Haber

İmamoğlu: Susuzluk alarmıyla ilgili sorun henüz İstanbul’un gündeminde değil

İstanbul 2019 yılında beklenen yağışların az olması nedeniyle kuraklıkla birlikte barajların doluluk oranları gözle görülür şekilde azaldı. İSKİ’nin resmi sitesinde paylaştığı bilgilere göre Büyükçekmece Gölü’nün doluluk oranı geçen yılın aynı döneminde yüzde 94,45 olarak ölçüldü. Baraj gölünde geçen yıla göre yüzde 64 azalma oldu.

İMAMOĞLU’DAN AÇIKLAMA

Megakentte barajların doluluk oranı ürkütücü olurken, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan gözleri çeviren bir açıklama geldi. Ülke olarak son 25 yılın en kurak dönemini yaşadığımızı vurgulayan İmamoğlu, “İSKİ ile ilgili toplantıdan buraya geliyorum. Tabii henüz İstanbul’un gündeminde susuzluk alarmı sorunu yok. Ama gerçekten İstanbul ve tüm ülke son 25 yılın en kurak dönemini yaşıyor. Yani bu işte İstanbul yok” dedi.

BELİRLİ ÖNLEMLER ALINACAK

İmamoğlu, açıklamasının devamında önümüzdeki günlerde bir takım tedbirler alacaklarını belirterek, “Bursa’da da bazı barajlar kurudu. İstanbul ve Ankara dibe vurdu. Haritaya baktığınız zaman kuraklık baş tacı. Tüm coğrafyanın sorunu. Bunun için bu sabah İSKİ’de yaklaşık 1,5-2 saatlik bir toplantı yaptık. Belli tedbirlerimiz var. Tasarruftan birçok konuya kadar birçok konu var. Bunlarla ilgili açıklamalarımız olacak.” şeklinde söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu