Haber

Erkan Özerman’ın vasiyeti açıklandı

Best Model of Turkey Kurucu Lideri, yapımcı, organizatör ve sanatçı yöneticisi Erkan Özerman (86), pankreas kanseri tedavisi gördüğü hastanede 13 Şubat’ta hayatını kaybetti. Özerman’ın naaşı, Zincirlikuyu Mezarlığı’ndan af dilenerek çocukluğunun geçtiği Uzuntarla Mahallesi’ne getirildi. Erkan Özerman’ın cenazesi, kılınan namazın ardından Uzuntarla Merkez Mezarlığı’nda toprağa verildi. Cenazeye Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman da katılarak Özerman’ın yakınlarına başsağlığı diledi.

 

“Köye gömülmek istedi”

Erkan Özerman’ın çocukluğunu geçirdiği iki katlı evin önünde gazetecilere açıklama yapan kuzeni Mehdi Nüzhet Çetinbaş, “Erkan abi bizim ailemizin bir üyesidir. Teyzemizin oğludur. O yüzden buradayız. Son görevimizi yerine getirin. Çocukluğu arkamda gördüğünüz evde geçti. 4-5 yaşlarındaydı.” “Çocukluğu burada geçtiği için köye çok bağlıydı. Boş zamanlarında ve tatillerde hep buraya gelirdi. Vefat ettiğinde köye gömülmek isterdi. Biz de son görevimizi yerine getirdik. babasının yanına defnedilecek” dedi.

“Cenazem hakkında dedikodu yapmalarına izin vermeyeceğim”

Özerman’ın uzun süredir kanserle mücadele ettiğini anlatan Çetinbaş, “Geçen haftaya kadar dirençli ve hayattaydı. Kanserle mücadele etti. Ölümü gülümseyerek karşıladı. En ufak bir cesaretsizlik göstermedi. Her zaman kanserden bahsetti. öleceğini biliyordu. En son görüştüğümüzde ‘Bu muhtemelen benim son yılım’ dedi. Dünyaca ünlü bir insan olmasına rağmen kendisi için tören yapılmasını kesinlikle istemiyordu. İstanbul’da. Belki gazetelerde, basında görmüşsünüzdür. Teşvikiye Camii’ne gelip orada dedikodu yapacaklar. Yani sanat dünyasının içinde büyüdüğü için o camiayı çok seviyordu. Beni tanıyan biri olarak. ‘Cenazemi istismar etmelerine, dedikodu yapmalarına kesinlikle izin vermeyeceğim’ diyerek reddetti. Böyle sade bir törenle gömülmek istiyordu.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu