Ekonomi

Borsa İstanbul güne nasıl başladı?

Investing.com – BİST 100endeks güne %0,26 artışla 4.999,01 puandan başladı.

Dünkü olumlu görünümde Borsa İstanbul’da gün sonunda alımlar yeniden hızlandı ve BİST 100 endeksi %3 artışla günü 4.984 puandan kapattı. Hafif alıcılı açılışın ardından BIST 100, günün ilk dakikalarında yönünü yukarı çevirerek 5.000 puan seviyesini test etmeye başladı.

Güne hafif alıcı ile başlayan Borsa İstanbul faktoring şubesi %1’den fazla yükselmeye başladı. daha sonra maden ürünleri, binaVe elektrik%0,5 kazançla geldi. yiyecekVe sigortabölümünde ise güne hafif satışlarla başladı. KOBİ, bankalarVe basit metallergüne düz başladı.

BIST 100 endeksinde yer alan hisselerin ortasında BASGZ, KMPURVe DOHOL ), güne olumlu başlayan hisselerden biri oldu. Açılış sonrası ilk işlemlerde SMRTG, GİBİ YAPMAK) Ve TURSG), güne hafif satıcılarla başlayan hisselerin ortasında.

Uluslararası piyasalarda Asya endeksleri sabah saatlerinde karışık bir seyir izlerken, Japonya Nikkiborsa %1,5’in üzerinde isabetli düşüşle kapanışa dikkat çekti.

Avrupa borsaları güne hafif pozitif yatay bir açılışla başladı. Öte yandan ABD borsaları dünkü süreçlerde günü negatif kapattı. Nasdak, S&P 500Ve Dow Jones kapanışta ortalama yarım puan düşüş yaşadı. Avrupa ve ABD vadeli endeksleri de sabah saatlerinde yatay hareketlerine devam ediyor.

Author: Günay Caymaz

Borsa bilgileri, uygun fiyat, sağlık durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan faydalı çıkmanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. katılmak tıklamak .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu