Haber

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Saimbeyli ve Feke ilçelerinde açılışlar yaptı.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Saimbeyli ve Feke ilçelerinde bir dizi ziyaret ve açılışlarda bulundu.

Saimbeyli’de açılışı yapılan ancak yıllardır hizmete açılamayan Saimbeyli Mezbahası’nın açılışı, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Karalar, yenilenen, donatılan ve yenilenen tesisi halkın hizmetine sunmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Başkan Karalar, “Açılan ancak hizmete açılamayan tesisin devrini Saimbeyli Belediye Başkanımızdan rica ettik. Bilme şansımız yok. Kesimhanede veteriner hekimler tarafından büyükbaş ve küçükbaş hayvanların sağlıklı olup olmadığı kontrol edildikten sonra kesim yapılacaktır. Başlatanlara, emek verenlere teşekkür ediyorum. Burası 3 ilçe ve çevre köylerden yaklaşık 45 bin kişiye hizmet verecek bir tesis” dedi.

“SAİMBEYLİ’YE HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Önder Zeydan Karalar, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin hangi köy, ilçe, oy kaç olursa olsun halkın olduğu her yere hizmet verdiğini belirterek, siyasetin genel olarak ve yerel olarak ayrımcılık dilinden vazgeçmesi gerektiğini kaydetti. Saimbeyli’ye çok hizmet verildiğini ve daha fazlasının da yapılacağını vurgulayan Başkan Zeydan Karalar, asfalttan suya, üreticiye destekten taziye evine kadar yoğun hizmetin devam edeceğini söyledi.

BEYPINARI KÖYÜNDE ŞARTLI EV AÇILIŞI

Başkan Zeydan Karalar daha sonra Saimbeyli ilçesine bağlı Beypınarı köyünde halkla bir araya gelerek köy sakinleriyle sohbet etti.

Halkın büyük sevgi ve ilgi gösterdiği Önder Karalar, Saimbeyli ilçesine bağlı Beypınarı köyünde Taziye Evi’nin açılışını yaptı.

KADIN ÇİFTÇİLER İÇİN KOOP AÇILIŞI VE LAVANTA YAĞI DİSTİLASYON VAKFI

Başkan Zeydan Karalar, Saimbeyli’nin ardından Feke ilçesine gitti. Önce SS Tapaneli Kadın Çiftçiler Tarım Kooperatifi’nin açılışını yapan Karlar, ardından Lavanta Yağı Damıtma Tesisi’nin temel atma törenini gerçekleştirdi.

Kadınlardan güç aldıklarını belirten Başkan Zeydan Karalar, Feke ve Tapan bölgesine yapılacak hizmetler hakkında bilgi verdi. Lavantayı endüstriyel bir esere dönüştürmenin değerine vurgu yapan Önder Zeydan Karalar, bundan sonra bölge halkının yüzünü güldürecek ne varsa yapmaya hazır olduklarını söyledi.

Karalar, “Üreticilerimize her türlü desteği vermeye ve yanlarında olmaya devam edeceğiz. Tarımsal ve kırsal kalkınma projelerimizle üreticilerimize destek oluyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu