Haber

TİP’ten Erkan Baş Açıklaması: Adaylığını geri çekecek mi?

Türkiye Emek Partisi (TİP), Vatan Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilmesi nedeniyle genel başkanı Erkan Baş’ın milletvekilliği adaylığından çekileceği teziyle ilgili açıklama yaptı. TİP, Baş’ın ‘İnce çekilirse ben de çekilirim’ sözlerinin gerçeği yansıtmadığını ve Baş’ın adaylığından çekilmeyeceğini açıkladı.

Türkiye Emek Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş’a atfedilen “İnce çekilirse ben de çekilirim” sözlerinin sosyal medyada gündem olmasının ardından TİP basın ofisinden açıklama geldi.

Erkan Baş’a atfedilen sözlerin gerçeği yansıtmadığı belirtilen açıklamada, Cumhurbaşkanımızın “İnce çekilirse ben de çekilirim” şeklinde kamuoyuna açıklama yaptığı haberi sunuldu. Bu haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

TİP’ten yapılan açıklamada Erkan Baş’ın Muharrem İnce’yi çekilmeye davet ettiği televizyon programında kullandığı şu cümlelere de yer verildi:

“Milletvekili olmayı görev ve sorumluluk olarak değerlendiriyoruz. Bu bireysel bir mesele değil, bizim için bir meclis meselesidir. (Muharrem İnce’nin) cumhurbaşkanı adaylığından çekilme şartı Erkan Baş’ın milletvekili adayı olmaması ise, lütfen çabuk çekilsin. Yeter ki bu ülkeyi bir an önce o karanlık süreci sonlandıracak bir yere taşıyalım. Çok istiyorsa gelsin, çekilirse ben de çekerim. Bizim için sorun yok. Ancak bizim geri çekilmemiz onların bir şey kazandığı anlamına gelmiyor. 3. bölge seçimlerinden tamamen çekilsek, hepimiz İnce’ye oy versek, bütün partiler Memleket Partisi’ne de oy verse bir şey değişmez.”

Muharrem İnce’nin adaylıktan çekilmesi memnuniyetle karşılanan açıklamada, “Bu süreçte yapılan ahlaksız saldırılardan dolayı kendisine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu