Haber

Suriye: Hizmet Dışı Halep Havalimanı Deprem Yardımını Aksadı

ŞAM, 7 Mart (Xinhua) — Suriye ordusu ve bir sivil havacılık yetkilisinin Salı günü yaptığı açıklamaya göre, Suriye’nin kuzeyindeki Halep Uluslararası Havalimanı, İsrail’in füze saldırısının ardından operasyonları askıya aldı. Günlerce erteleyebileceğini söyledi.

Suriye ordusundan yapılan açıklamada, saldırının Salı günü yerel saatle 02:07’de (Pazartesi 23.00 GMT) ülkenin batısındaki Akdeniz kıyısı üzerinde gerçekleştiği ve havalimanı tesislerinin hasar görerek devre dışı bırakıldığı belirtildi. servisin.

Suriye Sivil Havacılık Genel Müdürü Basem Mansur, 6 Şubat’ta meydana gelen depremden bu yana Halep’e yaklaşık 79 yardım uçağının iniş yaptığını ancak havalimanı tamir edilene kadar uçuşlara günlerce ara verileceğini söyledi.

Öte yandan Suriye Dışişleri Bakanlığı, İsrail saldırısını sivil bir havalimanını ve depremzedelere yardım ulaştıran ana kanallardan birini hedef alması nedeniyle çifte hata olarak nitelendirdi ve uluslararası toplumu bu saldırılara son vermeye çağırdı. bu tür saldırılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu