Haber

Muş’ta lise öğrencilerinden depremzedelere yardım

Muş’ta Fatma Aliye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri ile Kahramanmaraş merkezli “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerden etkilenenler için yardım kampanyası düzenlendi.

Öğrenciler kampanya kapsamında topladıkları paraları depremzedeler için açılan hesaba yatırdı.

Okul Müdür Yardımcısı Yunus Yalçın, depremzedelerin yaşadıklarına kayıtsız kalmak istemediklerini söyledi.

Okulda görev yapan öğretmenlerin deprem bölgesine giderek arama kurtarma çalışmalarına katıldığını anlatan Yalçın, “Okulumuzda konteyner alımı konusunda yardım kampanyamızı yürütmeye başladık. 80 bin lira civarında para topladık. öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimizin katkılarıyla Valimiz İlker Gündüzöz koordinasyonunda Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçesinde depremzedelerin ihtiyaçlarını karşıladık, tamiri için konteyner siparişimizi verdik.” söz konusu.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Fatma Bildirici, “Deprem anından itibaren okulumuzdaki tüm öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz ile hem maddi hem de manevi yardımda bulunmak için bir araya geldik. Manevi olarak okulumuza 5 adet Kur’an-ı Kerim marshmallow’u başlattık. Hatimlerimiz depremde hayatını kaybetti” diyen kardeşlerimizin ruhlarına bağışladık. Rabbim bir daha böyle acıları yaşatmasın.” sözlerini kullandı.

Öğrenci Zehra Özdemir ise depremden dolayı çok üzüldüğünü belirterek, “Elimizden gelse daha çok yardım etmeye çalışırdık. Aynı durumu biz de yaşardık. Okuldan biriktirdiğim harçlığımı bağışladım. ailem bu yardım kampanyasına.” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu