Yaşam

Bilgi Evleri çocukları geleceğe hazırlıyor

Osmangazi Belediyesi’nin “Geleceği şansa bırakmıyoruz” düşüncesiyle hayata geçirdiği Bilgi Evleri, yaz tatilinde de dolu dolu etkinliklerle birçok branşta çocuklara eğitim veriyor.

Osmangazi Belediyesi’nin en değerli sosyal projelerinden biri olan Bilgi Evleri’nde çocuk ve gençlerin eğitimi pekiştiriliyor. Konforlu ortamı ve zengin kütüphanesiyle dikkat çeken merkezlerde öğrenim gören yüzlerce öğrenci, özgüveni yüksek bireyler olarak geleceğe aşkla hazırlanıyor.

Sosyal hayatın gelişimine katkıda bulunarak kültürel aktivite alanları oluşturan Bilgi Yurtları, yaz döneminde yüzlerce öğrenciyi ağırlıyor. Temmuz ayında başlayan yaz okulları, 1 Eylül’e kadar Hüdavendigar Toplumsal Gelişim Merkezi, Emek Bilgi Evi, Demirtaş Kültür Merkezi ve Pınarbaşı Kütüphanesi’nde devam edecek.

AK Parti Bursa Milletvekili Osman Mesten ile Emek Bilişim Evi’ni ziyaret eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, öğrencilerle görüşmeye geldi. Kur’an kursunda öğrencilerin derslerini denetleyen Önder Dündar, kısa sürede büyük başarı gösteren öğrencileri ve öğretmenlerini tebrik etti.

Osmangazi Belediyesi Bilgi Evleri’nin yoğun ilgi gördüğünü belirten Lider Dündar, yaz okullarında temel dini bilgiler ve Kuran eğitiminin yanı sıra geziler, oyunlar, piknikler ve farklı sürprizlerle çocukların güzel vakit geçirdiğini söyledi. Önder Dündar, “Geleceğimizin teminatı, güçlü Türkiye’mizin mimarları olan çocuklarımızın daha iyi eğitim almaları için elimizden gelen desteği veriyoruz. Değerli zamanını değerlendirmek isteyen tüm öğrencilerimizi Bilgi Evlerine davet ediyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

gedizajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu